Болі в попереку

Болі в попереку

Болі в попереку

Біль у нижній частині спини має багато причин. Вісімдесят відсотків (80%) людей відчувають болю в попереку на певному етапі свого життя. Це одна з найбільш розширених причин, за якими люди відвідують лікаря або фізіотерапевта. Більш того, це одна з головних причин втрати працездатності.

Отже, що викликає біль у поперековій ділянці спини?

Більшість випадків болю в попереку (70%) викликані розтягуванням і травмуванням м’язів і зв’язок, особливо коли біль виникає раптово, під час або після фізичного навантаження хребта. Дослідження показують, що біль в попереку в таких випадках без будь-якого лікування проходить через тиждень у 30-60% пацієнтів. Через 6 тижнів здорові вже 60-90%, а через рік – 95% постраждалих.

У близько 10% випадків причиною болю є дегенеративні процеси міжхребцевих дисків і з’єднань, які називають остеохондрозом.
1-3% від загальної кількості поразок спини – це гострий поперековий біль, яка обумовлена грижею міжхребцевого диска.
Таким чином, основною причиною болю є м’язове перенапруження. Проблеми можуть бути обумовлені постійної надмірним фізичним навантаженням або раптовим перенапруженням при підйомі важких предметів. Слабкі м’язи спини можуть привести до порушення стабільності міжхребцевих суглобів і подальше травмування.

Зв’язки є сильними волокнистими структурами, які стабілізують і обмежують рухи у всіх відділах хребта. Постійне перерастяжения зв’язок може привести до їх травмування (і навіть розрив) з подальшою кровотечею в тканини, які оточують. Це, в свою чергу, викликає набряк і біль. Поширеними причинами такої травматизації є також спортивні і автомобільні травми.

Sportdominator

Пошкодження міжхребцевих дисків і міжхребцеві грижі є ще однією поширеною причиною болю в хребті. Травмований міжхребцевий диск може тиснути на нервовий корінець, дратуючи його. Це може викликати біль в спині, спазми, оніміння або біль в кінцівках.

Сидяча робота, тривале стояння або частий підйом вантажів на роботі може привести до перевантаження м’язів спини, розтягнення зв’язок і дисків, викликає дискомфорт у спині.

То як можна запобігти болю в попереку?

Добре відомо, що фізично активні люди, які регулярно тренуються для підтримки нормальної сили м’язів і гнучкості, мають кращий шанс уникнути болю в попереку.
Зміцнення спини і правильна ергономіка в повсякденному житті і діяльності є єдиним нехірургічним способом лікування хронічного болю, а також запобігання рецидивів.

При гострого болю в спині не тільки неефективні, але й можуть нашкодити такі популярні у нас методи лікування, як мануальна терапія, масаж, прогрівання, витягування хребта.

Постільний режим не тільки не допомагає, але, навпаки, перешкоджає одужанню.
Дійсно допомагають при гострих болях в спині нестероїдні протизапальні засоби і міорелаксанти (призначені лікарем!), Підтримання активної діяльності під час хвороби.

Отримати професійну консультацію з профілактики та лікування болю в спині ви можете в Центрі ортопедичної реабілітації «Майстерня руху».

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *