Як перевірити свою фізичну витривалість?

Як перевірити свою фізичну витривалість?

Як перевірити свою фізичну витривалість?

Вам цікаво, наскільки розвинена ваша фізична витривалість? Існує спосіб перевірити цей показник в домашніх умовах, проведення перевірки займе не більше десяти хвилин.
Найдоступнішим і об’єктивним способом визначення фізичної витривалості на даний момент вважається тест Купера. Його розробив доктор з США на ім’я Кеннет Купер, в 1968 році він працював над завданням для збройних сил США і створив кілька тестів для визначення фізичної підготовки військовослужбовців. Два з цих тестів використовуються і до цього дня, один з них передбачає біг протягом 12 хвилин з подальші аналізом пройденої дистанції та інших показників, другий являє собою комплекс вправ, які виконуються з урахуванням часу, саме він використовується для оцінки фізичної витривалості.

Перевага даного тесту в тому, що він не тільки допомагає визначити об’єктивний рівень фізичної підготовки, але і вкаже на слабкі сторони, над якими потрібно працювати. Проходження тесту дасть серйозне навантаження серцево-судинній системі і пропрацює м’язову систему. Перевірка складається всього з чотирьох вправ, деякі з них ви можете змінювати на ті, що вам більше до душі.

Для проходження тесту на фізичну витривалість потрібно виконати чотири тренувальні кола, кожен з них буде складатися з чотирьох вправ в десяти повторах.

Один коло включає в себе:

  • Віджимання – 10 разів, після виконання останнього слід залишитися в упорі лежачи;
  • Вистрибування з упору лежачи – 10 разів, після виконання прийміть положення лежачи на спині;
  • Скручування, підйоми корпусу або відведення ніг за голову, на вибір – 10 разів;
  • Присідання або стрибки з повного присідаючи, щоб коліна торкалися підлоги – 10 раз.
Виконайте чотири кола так швидко, як можете, і засічіть загальний час виконання, про нього ви будете судити про рівень своєї фізичної витривалості. При проходженні тесту пам’ятайте, що це випробування для витривалості, а не легка розминка, всі вправи повинні виконуватися на межі інтенсивності.

Якщо ви не впевнені, що вмієте робити ці вправи в правильній техніці, то перед проходженням тесту ознайомтеся з їх коректним виконанням.

Результати тесту Купера:

  • 3 хвилини – відмінний результат;
  • 3,5 хвилини – хороший результат;
  • 4 хвилини – задовільний результат.

Якщо вам не вдалося вкластися в чотири хвилини, значить, над вашою фізичною витривалістю належить добре попрацювати. Тренуйтеся на підвищення витривалості і повторіть проведення тесту через якийсь час. Запропонований комплекс вправ можна використовувати не тільки як тест, але і як частина тренувальної програми, наприклад в якості розминки або як завершення тренування. Систематичне виконання цих вправ з урахуванням витраченого часу допоможе підвищити витривалість і в майбутньому виконати тест набагато краще.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *