Як скинути зайві кілограми навесні?

Навіть найзатятіші домосіди можуть погодитися з тим, що займатися спортом навесні – одне з найбільших задоволень. Все живе поступово прокидається, починається новий життєвий цикл, а так як людина без сумніву є невід’ємною частиною природи, все що відбуваються навесні зміни позначаються і на людському організмі.

Займатися спортом в таких умовах незрівнянно легше і приємніше, ніж в будь-яку іншу пору року, адже тренування можна проводити на свіжому повітрі, перебуваючи в компанії однодумців.

Сьогодні великою популярністю користуються безліч видів спорту, однак навесні люди, які ведуть активний спосіб життя, вважають за краще такі:

 

  • звичайний біг (крос);
  • катання на роликових ковзанах;
  • спортивна їзда на велосипеді.
Останнім часом набирає популярність спортивна ходьба з використанням так званих “інтервалів”, а також всілякі дихальні гімнастики, які практикуються в більшості фітнес-клубів. Варто зазначити, що для проведення повноцінних і безпечних занять необхідно дочекатися, поки остаточно зійде сніг, земля повністю просохне, а середньодобова температура повітря буде стійко утримуватися вище позначки +10 градусів, у чому можна буде переконатися, якщо щодня дивитися прогноз погоди в вашому населеному пункті . А поки цього не сталося, бажано продовжувати проводити заняття в приміщенні.

Щоб досягти позитивних результатів, рекомендується відразу визначитися з видом спорту, який вам до душі, а також з графіком майбутніх тренувань. Але хоча вищезгадані різновиди спортивних занять можна чергувати і / або поєднувати, практика показує, що найбільш вражаючі результати дає зосередження на одному виді. Якщо ви хочете не тільки зміцнити своє здоров’я і імунітет, але і скинути набрані за зиму надлишки жирової тканини, бажано дотримуватися ряду зовсім нескладних рекомендацій, про які далі і піде мова.

Як скинути зайві кілограми навесні?
Як скинути зайві кілограми навесні?

Весняні пробіжки

З настанням холодів більшість непрофесійних бігунів переносять свої тренування в приміщення, найчастіше вони “переходять” на бігові доріжки в фітнес-центрах. Однак з настанням весни, коли встановлюється тепла сонячна погода, знову з’являється можливість займатися улюбленою справою на свіжому повітрі.

Перш ніж приступати до весняних пробіжок, бажано ознайомитися з правильною технікою бігу, особливо – якщо ви новачок. Більш досвідчені бігуни рекомендують намагатися під час бігу робити максимально природні рухи, тобто не робити при зіткненні ступні з поверхнею надмірно активних перекатів з носочка на п’яту, а також уникати зайвої напруги в колінах і тазостегнових суглобах, так як це одні з найбільш вразливих місць.

Після проведення кількох пробіжок, коли ви більш-менш звикнете з процесом, рекомендується перейти на “інтервальний” біг, що безсумнівно підвищить ефективність тренувань. Суть методики полягає в здійсненні під час пробіжки декількох циклів, коли ви біжите в різному темпі строго відведений час. Найбільш усереднений варіант – п’ять хвилин швидкого бігу плюс чотири хвилини бігу з дуже низькою швидкістю або просто швидкої ходьби. Варто відзначити, що час, що відводиться для “відпочинку”, слід поступово скорочувати.

Що стосується інтенсивності тренувань, то в перший час для збільшення навантаження можна просто продовжувати час пробіжки, проте з часом бажано робити це за допомогою ускладнення умов:

  • біг з перешкодами;
  • біг вгору по сходах;
  • біг по піску.

Щоб зрозуміти, що ваш організм повністю адаптувався до поточних навантажень, проведіть наступний тест. Якщо через третину години після початку пробіжки ви не відчуваєте втоми – слід задуматися про збільшення навантаження.

Як скинути зайві кілограми навесні?

Катання на роликових ковзанах

Останнім часом даний вид спорту користується великою популярністю не тільки серед молоді, а й серед людей старшого віку. Катання на роликах не тільки доставляє масу позитиву, але і сприяє спалюванню величезної кількості калорій, що дуже важливо, якщо вашою основною метою є схуднення. Однак цей спорт досить травмонебезпечний, тому необхідно дотримуватися максимальної обережності.

По-перше, необхідно дочекатися, поки зимовий сніг остаточно зійде, а доріжки для катання повністю висохнуть. Також ніколи не слід кататися без захисту, навіть якщо ви вже досвідчений ролер, а всю необхідну екіпіровку можна знайти у вільному продажу в спеціалізованих спортивних магазинах.

По-друге, фахівці рекомендують під час кожного тренування постійно контролювати свій пульс, так як це допоможе уникнути надмірних навантажень, які можуть негативно позначитися на стані здоров’я. Категорично не рекомендується доводити навантаження до рівня, коли частота серцевих скорочень починає перевищувати 75% від максимально можливого для вас показника, який гарантує безпеку здоров’ю. Розраховується даний показник досить просто – від 220 слід відняти ваш вік. Але пам’ятайте, що це – приблизна величина, тому найкраще проконсультуватися з цього приводу у терапевта.

Їзда на велосипеді

Мабуть, важко знайти людину, яка б не любила прокотитися на велосипеді. Адже це не тільки приємно, але й дуже корисно! Безперечною перевагою є той факт, що вам зовсім необов’язково виділяти для їзди на велосипеді частина вільного часу, адже ви спокійно можете використовувати велосипед для того, щоб дістатися на роботу, а також повернутися після неї додому.

Але якщо ви вирішили грунтовно зайнятися цим видом спорту, щоб зміцнити здоров’я і скинути зайвий жирок, рекомендується придбати спеціальну екіпіровку та деякі аксесуари. Щоб уникнути можливих травм, купите і постійно надягайте спеціальний шолом і щитки. Також бажано мати пульсометр, щоб завжди тримати під контролем показник ЧСС, а також постійно стежити за тим, щоб цей показник не перевищував 50% від його максимального значення.

Пам’ятайте, що навесні ніщо не заважає вам поєднувати і комбінувати практично будь-які види спорту, головне – не доводити свій організм до знемоги, а також чергувати регулярні тренування з періодами повноцінного відпочинку. Якщо завдяки теплій весняній погоді з’являється можливість займатися спортом на відкритому повітрі, то це зовсім не означає, що слід відмовитися від відвідувань басейну або фітнес-центру. Просто займайтеся улюбленою справою, а перші результати не змусять себе довго чекати!

Як скинути зайві кілограми навесні?

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *