Що таке Кроссфіт?

Що таке Кроссфіт?

Що таке Кроссфіт?

Існує маса видів спорту, що підтримують тонус м’язів, що поліпшують фігуру і стан здоров’я. Варто тільки вибрати тренувальний комплекс, який буде відповідати вимогам і підходити вам за темпераментом. Можливо, таким стане молодий, але досить популярний Кроссфіт.
У 2001 році в США Г. Глассман, в минулому гімнаст відкрив перший зал для кроссфіта. Розробка системи Crossfit зайняла у нього 20 років. Поліцейські академії, військові підрозділи, спортсмени використовують його для своєї базової підготовки.

Що ж являє собою Кроссфіт

Кроссфіт – система фізичної підготовки, що включає в себе силову і кардіо тренування. Комплекс вправ виконується по колу за мінімальну кількість часу. Він розвиває спортсмена з багатьох напрямків: сила, швидкість, спритність, витривалість, гнучкість, координація. Цей вид спортивних навантажень підвищує рівень здоров’я, працездатність і підготовленість, створюючи універсального спортсмена.
По суті Кроссфіт – це з’єднання гімнастики, бігу, важкої і легкої атлетики.

Для кого підійде Кроссфіт

За рахунок своєї універсальності Кроссфіт не має обмежень в віці або фізичній підготовці. Але обов’язково треба звертати увагу на самопочуття, до початку тренування померяйте свій пульс.
Відмінно підійде дівчатам, які прагнуть відточити свою фігуру. Спортсменам, які готуються до змагань і які хочуть підсушити тіло. Людям, яким важлива мотивація і подобаються випробування, змагання.
Для вагітних, людей похилого віку і, навіть, дітей розробляються окремі програми.
Кроссфіт передбачає заняття з інтенсивним навантаженням, вправи виконуються швидко, з повторенням кіл, тому він не рекомендується:

  • які нещодавно перенесли травму;
  • людям із захворюваннями хребта, суглобів, серцево-судинної системи;
  • людям із зайвою вагою 15 кг і більше, так як можуть постраждати суглоби;
  • тим, хто ніколи не займався спортом.
Якщо незважаючи на всі застереження ви все-таки вирішили займатися кроссфітом, то проконсультуйтеся з лікарем і займайтеся під наглядом надійного тренера.

Харчування при заняттях

Харчування має бути достатнім для забезпечення енергією під час тренувань і не переходить в жирову масу.
Необхідно їсти багато овочів, бажано зеленого кольору, зелені, пісного м’яса, насіння та горіхів, сухофруктів. Майже виключити з харчування водневмісткої їжу і взагалі не вживати цукор. У раціоні повинні бути присутніми натуральні необроблені продукти.

Плюси:

1. Це універсальний вид спорту. При заняттях охоплюються всі групи м’язів.
2. Допомагає інтенсивному спалюванню жиру.
3. Застосовуються різноманітні вправи: біг, веслування, присідання і жим зі штангою, віджимання на брусах, кільцях, стрибки, підтягування їзда на велосипеді. І це далеко не весь список.
4. Різноманітні програми для тренувань.
5. Зміцнення здоров’я.
6. Кроссфітом можна займатися скрізь. Для цього вам знадобляться базові знання та досвід заняття спортом. Переважно займатися в тренажерному залі, де тренера розкажуть і покажуть, як треба виконувати ту чи іншу вправу.

Мінуси:

1. М’язи ростуть менше і повільніше, ніж, наприклад, в бодібілдингу.
2. Є ймовірність нанесення шкоди м’язам і серця.

Щоб підійти до занять кроссфітом грунтовно, необхідно обстежитися у лікаря на предмет наявності протипоказань і звернутися до досвідченого тренера. Таке серйозне ставлення принесе вам стовідсотковий результат без шкоди здоров’ю.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *