Що таке супермережу?

Що таке суперсети?

Якщо ти займаєшся спортом, то хоча б раз чув термін «суперсет». Що називають суперсетом, яку користь вони приносять? Як правильно використовувати супермережу в своїх тренуваннях?
Якщо ти провів якийсь час у тренажерному залі, то напевно чув термін «суперсет». Не знаючи, що він позначає, можна подумати, що це ідеальне вправа, яке зробить твоє тіло сильним і м’язистим. Це не зовсім так, хоча правильне використання суперсетів насправді може зробити з тебе супергероя.
Суперсетом називають дві вправи, які виконуються один за одним без відпочинку або з невеликою паузою.
Використання суперсетів скорочує час тренування в два рази, ти не витрачаєш час на окреме виконання кожної вправи. Суперсети використовуються з найширшим призначенням, можна об’єднати між собою два будь-яких елемента тренування для скорочення часу. Але найкращою стратегією буде поєднання двох вправ на протилежні групи м’язів, це зробить тренування більш ефективною. Виконуючи частину на одну м’язову групу, ти дозволяєш відпочивати інший м’язової групі.

Використання суперсетів доцільно, коли необхідно скоротити час на тренування. Якщо ти тренуєшся інтенсивно і піддаєш своє тіло високих навантажень, то тривалість пауз між суперсетами повинна дозволяти повністю відновитися перед виконанням чергового елемента.

Які саме вправи об’єднати в супермережу, вирішується індивідуально, виходячи з поставлених завдань і можливостей свого тіла.
Перед тим, як об’єднувати дві вправи в суперсет, потрібно бути впевненим у правильному виконанні кожного з них. Суперсети – це те, що виконується досить швидко, на рівні автоматизму. Якщо тренування спрямована на підвищення витривалості, то паузи між суперсетами повинні бути мінімальними. Якщо метою є побудова м’язової маси, то супермережу будуть виконуватися з великим вагами і настільки тривалими паузами, щоб знову стати готовим взяти вагу. Для виконання 1-5 повторів з вагою не менше 85% від свого граничного максимуму відпочинок між суперсетами повинен становити від 2 до 5 хвилин. Якщо робити по 6-12 повторів з вагою 65-85% від свого граничного максимуму, то для відпочинку буде достатньо хвилини. Тренери радять варіювати не тільки вага і кількість повторів, а й тривалість пауз між суперсетами, це дозволить побудувати відповідну тобі програму.

ЩО ТАКЕ СУПЕРСЕТИ?

Для подолання застою в зростанні м’язів і посилення м’язової гіпертрофії нерідко рекомендується з’єднувати в сеті два вправи на одну м’язову групу і чергувати сети на різні групи м’язів. Такий підхід надасть досить високе навантаження, але при цьому дасть сильний поштовх до м’язового росту. Так як в сетах працюватимуть різні групи м’язів, для відпочинку між ними буде досить хвилини.

Використання суперсетів скорочує час на тренування, але при цьому істотно збільшує навантаження. Важливо бути впевненим в тому, що твій організм готовий витримати зростання рівня навантажень, а також проводити якісну розминку перед виконанням суперсетів.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *