Всі ми дуже різні, і якщо хтось взагалі не задається питанням, яким спортом зайнятися влітку в силу високої повсякденної активності, то деяким хочеться привнести більше руху в власне життя. Інтуїтивно ви знаєте, чого хочете – спокійним і розміреним йоги або плавання в освіжаючому водоймі в жаркий день, швидкого бігу або веселої гри в волейбол. Інше питання, чи відповідає стан вашого здоров’я бажаного рівня активності і як зробити навантаження безпечними навіть у спеку. Але всі ці питання і завдання цілком вирішувані, досить трохи прислухатися до себе і підстроїти тренувальний план під загальні вимоги безпеки.

Sportdominator

Літні види спорту
Літні види спорту
Літні види спорту
Літні види спорту

Літні види спорту і їх завдання

Мова піде не про олімпійські літніх видах спорту – легкій атлетиці, плаванні, волейболі і так далі, а про тих, які найчастіше використовуються для підтримки людини в формі.

З кардіонагрузку влітку проблем зазвичай не виникає. Вибирайте те, що більше підходить вашому рівню активності:

– Біг. Ідеальна бігунка – дівчина без проблем з суглобами і з нормальними «відносинами» зі спекою Відомо, що температура повітря більше 25 градусів при вологості більше 50% підвищує пульс приблизно на 10% від звичайного тренувального. Висновок напрошується такий – бігати в розпалі літа варто тим, чий стаж занять хоча б 3-4 місяці. Всім іншим варто знизити навантаження на ті самі 10% і перейти на швидку ходьбу. Біг і ходьба – майже самі енергоємні види спорту для звичайної людини без особливої підготовки, тому вони найчастіше використовуються для схуднення влітку.

– Бадмінтон, теніс, сквош. Ракетки і воланчики для бадмінтону можна купити де завгодно. Грати теж можна майже де завгодно – хоч в парку, хоч під навісом на пляжі, хоч у звичайному міському дворі. Бадмінтон хороший тим, що дозволяє не тільки спалити калорії, але і скорегувати лінію талії, плечей, спини, рук. Махи і удари ракеткою – відмінна заміна аеробних уроків типу Upper Body, так що якщо ви на дачі і не ходите в спортклуб – 2-3 рази в тиждень по годині буде цілком достатньо для підтримки і поліпшення форми. З тенісом і сквошем все трохи складніше – потрібен майданчик, яку зазвичай орендують, а й зусилля, прикладені в процесі гри, трохи вище, отже, такі заняття спортом влітку підійдуть і для просунутих фітнессісток.

– Плавання. Найпростіший пляжний спорт, доступний в більшості міст безкоштовно або за символічну вартість проходу на пляж. Якщо ви не дуже впевнено тримаєтеся на воді, використовуйте нарукавники, вони не знімають навантаження з великих м’язів ніг, корпусу і спини, але піклуються про безпеку. Якщо ж плаваєте ви добре, настав час додати трохи драйву – відпрацьовуйте стилі плавання з ластами, це підвищує швидкість і дає непогану навантаження на ноги. Три «сеансу» по 45 хвилин в тиждень повністю вирішать проблему кардионагрузки і допоможуть підтягнути м’язи спини, преса, ніг, рук. А ще плавання – майже єдиний вид спорту, дозволені днем при дуже високій (більше 26 градусів) температурі.

Силові види спорту для літа

Зазвичай досвідчені силовики переходять влітку на режим «силова витривалість». Турнік, бруси і гирі для «просунутих», і щось на зразок кругових тренувань у тренажерному залі або «блокових» інтервальних тренувань Джилліан Майклс або Боба Харпера 2-3 рази в тиждень повністю вирішать проблему. Працювати з великою вагою обтяжень і малою кількістю повторень має сенс тільки в добре приміщенні з кондиціонером фітнес-клубі, вдома краще зробити вибір на користь більш легких ваг і більшої кількості повторень.

Зрештою, саме тренінг на силову витривалість наближає нас до «пляжного» рельєфному і підтягнутому тілу.

Літні види спорту
Літні види спорту
Літні види спорту
Літні види спорту

Пляжні види спорту

Спорт на пляжі – відмінний варіант для тих, хто багато часу проводить на сонечку і хоче не тільки отримати гарну рівну засмагу, а й підбадьоритися. Єдиний момент – не варто тренуватися на відкритому повітрі в період з 12 до 15-16 годин, так як сонце в цей проміжок часу занадто активне.

Отже, чим можна зайнятися на пляжі влітку:

– Пляжний волейбол. Буде потрібно команда однодумців і м’ячик. Перше, до речі, можна знайти майже на будь-якому пляжі без будь-якої підготовки. Досить тільки з’явитися з м’ячиком, а бажаючі пограти зберуться самі. Пляжний волейбол зміцнює м’язи ніг як ніякий інший, адже бігати вам доведеться по піску, долаючи опір. Тому, до речі, можна прихопити з собою «тапочки-чобітки» від гідрокостюма – по піску в них бігати найзручніше і не так гаряче.

– Серфінг, водні лижі, кайт. Потрібно обладнання та базові навички. Перше можна взяти в прокат, а освоїти цей пляжний спорт допоможуть професійні інструктори. Переваги пляжно-водних видів спорту в тому, що вони розвивають і силу, і витривалість одночасно. Якщо ви катаєтеся хоча б 2-3 рази на тиждень, це може замінити силову або функціональну тренування.

– Йога та пілатес на пляжі. Позайматися йогою або пілатесом у води – справжнє задоволення, яке часто пропонують абсолютно безкоштовно або за символічні гроші багато шкіл і інструктори. При бажанні можна знайти і тематичний пляжний відпочинок з йогою – йога-тур на море. Вам буде потрібно якісний килимок і, можливо, підкладка під нього, якщо пляж кам’янистий. В іншому – одяг світлих тонів, бандана і відповідний настрій. До речі, практика біля водойм набагато більш ефективно покращує розтяжку якраз в силу високої вологості повітря.

Загалом, вибирати, яким видом спорту зайнятися влітку слід, виходячи з цілей тренувань і поточного стану здоров’я. У будь-якому випадку, ви зможете знайти те, що і підбадьорить, і дозволить якісно відпочити, і зміцнить ваші м’язи.