Правила мотивації в спорті

Правила мотивації в спорті

ПРАВИЛА МОТИВАЦИИ У СПОРТІ
Мотивація. Як не здатися на шляху до мети?

3 простих прийоми, які допоможуть не опустити руки і продовжити рух.

Музика

Зробіть свій музичний плейлист або, якщо ви займаєтеся без музики, спробуйте потренуватися з музикою. Тут важливо не тільки підібрати улюблені композиції під які приємно займатися, але і міняти їх кожні два тижні (чим частіше, тим краще). Навіть найулюбленіші треки приїдаються досить швидко і починають дратувати, тому важливо не тільки велика кількість таких, а й їх різноманітність. Що стосується пісень, які вже приїлися, їх варто виключати зі свого музичного “раціону”, адже вони не тільки дратують, але і погіршують якість тренування, тому що увага починає акцентуватися на них і з’являється відчуття нервозності. На нашому сайті Ви завжди зможете знайти якісні плейлисти з музикою для тренувань – з ними навіть тренування в домашніх умовах будуть проходити з хорошим зарядом.

Також, тренування в залі під свою музику можуть убезпечити ваш слух, від убогої монотонності тутешнього музичного супроводу. Якщо ж подивитися з іншого боку, музика може бути в цілому зайвим компонентом тренування і комусь буде комфортніше тренуватися в тиші, віддаючи всю свою увагу процесу виконання вправ і диханню. Пробуйте тренуватися і з музикою, і без неї – тільки так ви зможете зрозуміти який варіант підходить саме вам!

Орієнтири

Справа в тому, що, практично, будь-яка мета складається з безлічі невеликих відрізків і кроків. Наведу приклад з бігом. Коли у нас стоїть завдання пробігти будь-яку дистанцію, мозок мимоволі починає її оцінку порівнюючи з різними показниками часу і метражу, тим самим створюючи бар’єри для її проходження. Досить часто це трапляється під час самого бігу.

Коли ми долаємо дистанцію, будь то це мета пробігти 2000 метрів щодня або будь-яка інша мета, важливо вміти ділити її на маленькі відрізки, що буде психологічно сильно спрощувати задачу. В даному випадку орієнтирами зможуть служити стовпи, будівлі, ліхтарі і т.д., якщо ви віддаєте перевагу бігати на вулиці. Виглядає це приблизно так, спочатку ми ставимо за мету добігти до далекого стовпа, а як досягаємо цю невелику подцель, ставимо нову (наприклад, до наступного повороту). Такий психологічний прийом може не тільки спростити проходження дистанції, але і насолодитися ігровою формою.

Планомірність або регулярність

Останній, третій фактор, який допоможе не звернути з наміченої дороги. На мій погляд це найсильніший і потрібний інструмент в досягненні будь-якої мети.

Справа в тому, що досягнення будь-якої мети змушує виконувати певну кількість необхідних дій і часто ці дії виконувати не комфортно, так як раніше ми їх не виконували. Але навіть якщо ми до них звикли, досить часто можна збиватися і кидати їх виконання через опір змінам.

В цьому випадку потрібно розбити ці дії на більшу кількість невеликих етапів (піддією) і по одному піддією впроваджувати в свою практику виконуючи його регулярно. Скажімо, у вас мета пробігти 1000 км, відразу ви природно їх не пробіжите, але якщо ви почнете бігати регулярно 3 рази на тиждень по 1000 метрів і з часом будете збільшувати дистанцію (тільки тоді, коли реально будете готові, а не просто так і не відразу), ви, ймовірно, пробіжите і 1000 кілометрів.

Як бачите, є безліч способів створити собі мотивацію і це далеко не всі прийоми, які реально працюють на практиці. Бажаю кожному з вас не зупинятися на досягнутому впроваджуючи нове в своє життя.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *