Масаж пінним роликом

Масаж пінним роликом

Пінний Ролик

Вправи для ніг з масажним роликом

Масажний ролик EVA з масажними точками (масажний валик)

Масажний пінний ролик

Масажний пінний ролик – пристосування для масажу циліндричної форми. Поверхня ролика виготовляється зі спеціальних полімерів EVA (етиленвінілацетат), EPP (спінений поліпропілен) мають пористу будову і називаються «піною». Ролики бувають різних розмірів і з різною текстурою (гладка або рельєфна).
Завдяки використанню багатьма любителями фітнесу та спортсменами, масаж роликом стає однією з найпопулярніших форм самостійного мануального впливу, випереджаючи інші методи, такі як самомасаж і самостійна терапія тригерних точок.
Масаж роликом став одним з основних інструментів в тренувальних програмах спортсменів і навіть для рекреаційного використання через практичність і передбачувану здатність поліпшити спортивний результат за рахунок збільшення амплітуди руху, прискорення відновлення і підвищення працездатності. Незважаючи на те, що ці ефекти грунтувалися тільки на практичних знаннях, почали проводитися дослідження про дійсний вплив масажу роликом на працездатність.
Масаж роликом став важливою частиною спортивних і оздоровчих програм тренувань. Спостерігається зростаючий інтерес дослідників до визначення дійсних ефектів цього терапевтичного методу. В даний час даний вид самостійної мануальної терапії виявився корисним доповненням до програм фізичного тренування, за рахунок позитивного впливу на різні спортивні якості. Необхідно більше досліджень для кращого розуміння реального механізму дії масажу роликом, але зараз можна припустити, що при правильному застосуванні цей метод здатний істотно вплинути на тренування.
За останні кілька років проведено безліч досліджень про вплив масажу роликом на гнучкість. Згідно з науковими даними, масаж роликом швидко підвищує гнучкість, але це поліпшення зберігається не більше 10 хвилин. Крім того, при систематичному виконанні відзначається довгострокове збільшення гнучкості. Незважаючи на доведене збільшення амплітуди руху від масажу роликом, що не виявили додаткового поліпшення при 5 підходах тривалістю 20 і 60 секунд, а значить, підходи по 20 секунд настільки ж ефективні, як підходу по 60 секунд.
Історично, статичні розтягування були наріжним каменем стандартної розминки для збільшення гнучкості, по крайней мере, до недавніх пір, коли виявили погіршення виробленого зусилля, потужності, швидкості бігу, часу реакції і силової витривалості. На додаток до динамічних розтягування, масаж роликом включають в розминку в якості альтернативи статичним розтягуванням або простого доповнення. Незважаючи на обмеженість наукових даних по темі, в декількох роботах масаж роликом не виявив негативного впливу на спортивні результати. Фактично, в одному дослідженні навіть показали, що масаж роликом покращує подальшу потужність, спритність, силу і швидкість при використанні в поєднанні з динамічними підготовчими діями. У підсумку, масаж роликом стане корисним доповненням до загальних розминкою процедурам.
Одна з основних причин для використання масажного ролика – прискорення відновлення після тренування і зменшення впливу DOMS (Крепатура, синдром відстроченого м’язового болю). Однак, до теперішнього часу дуже мало інформації, яка б підтверджувала ефективність цього методу. З урахуванням вищесказаного, недавні дослідження показали, що масаж роликом може зменшувати почуття DOMS після тренування. Крім позитивного впливу масажу роликом на DOMS, мало що відомо про вплив на швидкість відновлення після фізичної активності. Незалежно від того, здатність масажу роликом зменшувати прояви DOMS після тренування дозволяє запропонувати даний метод в якості цінного інструменту для спортсменів – особливо в період напружених тренувань і змагань.

Дослідження масажу роликом все ще знаходяться в зародковому стані і велика кількість тем як і раніше вимагає подальшого вивчення, в тому числі:
• Взаємозв’язок між масажем роликом, механорецепторами і активністю м’язів.
• Здатність масажу роликом покращувати спортивний результат (наприклад, стрибки, спринтерський біг, силу).
• Масаж роликом і відновлення – вплив на суб’єктивні та об’єктивні показники.
• Оптимальні протоколи практичного застосування масажного ролика (підходи і повторення).
• Вплив масажу роликом на різні популяції (в залежності від статі, віку і рівня тренованості).

%

збільшення гнучкості

%

покращує відновлення

%

Зростання спортивних результатів

Популярні масажні ролики

Масажні ролики, ролл для йоги, масажні валики

Масажний ролер для фітнесу та йоги

МАСАЖНИЙ РОЛЛЕР ДЛЯ ЙОГИ

МАСАЖНИЙ РОЛИК / ВАЛИК, РОЛЛЕР ДЛЯ ЙОГИ
Масажний ролик EVA з масажними точками (масажний валик)

МАСАЖНИЙ Пінний РОЛИК

МАСАЖНИЙ Пінний РОЛИК (МАСАЖНИЙ ВАЛИК)
Масажний ролер для фітнесу та йоги

МАСАЖНИЙ Пінний РОЛИК

МАСАЖНИЙ Пінний РОЛИК, РОЛЛЕР ДЛЯ ЙОГИ

Порядок проведення самомасажу роликом.

На підставі наявних наукових даних, таке використання масажного ролика ймовірно забезпечать оптимальні результати:

  • 3-5 підходів повторних рухів протягом 20 – 30 секунд;
  • 3-5 раз в тиждень систематичного виконання для збільшення і збереження досягнутого рівня гнучкості.

Важливо знати, що протипоказано обробляти валиком кістки, суглоби, області грудей у жінок, поперек.
Результат такого самомасажу повинен не тільки поліпшити самопочуття і стан м’язів, але і якісно вплинути безпосередньо на рух тіла під час ходьби та інших фізичних вправ – вони повинні покращитися і стати більш природними.

Даний вид самостійної мануальної терапії переважно використовують з трьома цілями:
1.    Збільшити гнучкість.
2.    Зменшити болючість м’язів з відстроченим проявом і поліпшити відновлення.
3.    Терміново поліпшити спортивні результати.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *