Вправи з канатами

Вправи з канатами

Вправи з канатами

Канати – це цікавий і корисний «тренажер», значення якого в нарощуванні м’язової тканини і жіросжіганіі багато хто недооцінює. А все тому, що не всі знають, як користуватися цим незвичайним «девайсом». Знайомимося, пробуємо, використовуємо!
З використанням канатів можна виконувати окремі вправи, а можна проводити цілу тренування на опрацювання всіх необхідних груп м’язів. Використання нових снарядів в роботі дозволяє урізноманітнити години, проведені в залі, дати навантаження на ті групи м’язів, які зазвичай не опрацьовуються під час базового тренування, відкрити в собі нові здібності або навпаки виявити «прогалини» в фізичній підготовці, балансі, координації, які вимагають опрацювання.
Користь від роботи з канатами можуть отримати ті, хто:

  • зацікавлений в швидкому зниженні ваги, так як це інтенсивна кардіонагрузку;
  • хоче натренувати м’язи корпусу (м’язи кора на мові профі), так як всі рухи виконуються при ідеально рівному хребті і стабільному положенні тулуба.

Переваги роботи з канатами:

  • тренуватися з довгими мотузками весело, у багатьох це більше нагадує гру більше, ніж тренування;
  • витрати енергії можуть скласти до 500 ккал за півгодини роботи;
  • підвищена витрата калорій зберігається ще протягом трьох діб після тренування;
  • зміцнення м’язів рук і плечового пояса;
  • підвищення ефективності роботи м’язів-стабілізаторів.

Вправи, особливо на самому початку занять, рекомендується виконувати по 30 секунд, роблячи після кожного з кількох повторів 30 секундний перерву. Освоїти правильну техніку тільки по відео вкрай складно. Без погляду зі сторони і коригування техніки «дотренувався» можна до болю в суглобах і спині, не отримавши від фізнагрузкі ніякої користі.

Одно-два заняття з тренером не завдадуть серйозного збитку вашому гаманцю, а от користь буде значна.
Наведемо тут п’ять основних вправ, призначених для роботи з канатами:

Вправа «Подвійна хвиля»

Початкове положення: ноги ширше плечей, спина ідеально пряма, ноги злегка зігнуті. Беремо по канату в кожну руку і починаємо ритмічні рухи вгору-вниз з такою частотою, як ніби ми б’ємо в барабан. По канатах повинні йти ритмічні хвилі. Основне навантаження повинна відчуватися в передпліччях і м’язах плечового пояса. Тулуб має бути абсолютно нерухомо.

Вправа «Перемежована хвиля»

Виконується аналогічно попередній вправі з тією лише різницею, що руки рухаються не синхронно, а вроздріб. «Пускаючи» по канатах невеликі хвилі, ми даємо навантаження в основному на передпліччя. Чим більше амплітуда рухів, тим більша частина навантаження припадає на плечі. Стежимо за поставою і нерухомістю тулуба. Виконувати різноспрямовані рухи і тримати тулуб нерухомим складно. Це дозволяє задіяти більшу частину м’язів-стабілізаторів.

Вправа «Піднімаємо і кидаємо»

Ця вправа дозволяє крім інших добре пропрацювати косі м’язи живота, а також як слід розігнати кров по тілу, завдяки високій інтенсивності навантаження.

Початкове положення як і в перших двох вправах. Беремо канати в руки, піднімаємо їх над головою і кидаємо праворуч від себе. При цьому, вправо необхідно розгорнути не тільки руки і тулуб, але також і носочки стоп. Піднімаємо канати, перевіряємо правильність постави, повторюємо рух на ліву сторону.

Вправа «Подвійна скакалка»

Відмінне вправу на координацію рухів. Беремо по канату в кожну руку і починаємо їх розкручувати, один вперед, другий в протилежну сторону. Через 30 секунд міняємо напрям.

Вправа «Подвійна хвиля з випадами»

Під час виконання подвійної хвилі робимо кроки назад поперемінно правою і лівою ногами, опускаючись на коліно. Це дозволяє навантажити верхню і нижню частини тіла.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *