Гумові петлі і наколінники

Гумові петлі. Що це?

Гумові петлі. Що це?

Гумові петлі. Що це?

Гумові петлі – це далеко не новий спортивний тренажер, але останнім часом він набирає все більшої популярності у всьому світі – завдяки низькій вартості, високої ефективності і універсальності застосування.

На відміну від аптечних гумових джгутів і тонких стрічок для фітнесу, гумові петлі призначені для серйозних силових тренувань.

Гумові петлі мають два основних застосування – ускладнити одні вправи, додаючи плавно збільшується навантаження у міру розтягування, а також зробити інші вправи більш доступними, полегшуючи вага що займається з недостатнім рівнем підготовки. Це зручний багатофункціональний снаряд, що дозволяє варіювати навантаження, тому його доцільно використовувати під час розминки, для основних силових вправ, для занять кроссфітом і звичайно для домашніх тренувань.

Гумові петлі успішно застосовуються в самих різних видах спорту: єдиноборствах, легкої та важкої атлетики, армреслінгу, Кроссфіт і під час реабілітації травм опорно-рухового апарату. Ключова перевага петель – це можливість постійно змінювати функціональні руху і виконувати їх з високою інтенсивністю.

Гумові петлі складаються з суцільного, замкнутого гумового джгута різної ширини. Чим ширше петля, тим більшу навантаження вона дає. Кожна гумова петля має свій колір. Цифри на гумових петлях позначають рівень навантаження. Наприклад найтонша – червона петля має навантаження 2-16 кг, а сама товста синя з навантаженням 27-68 кг.

Навіщо використовувати гумові петлі в процесі тренувань

З гумою тренувалися як в радянські роки, так і тренуються в наш час. Варіанти застосування гуми в тренувальному процесі набагато більш різноманітні, ніж здається на перший погляд. Гума широко застосовується в єдиноборствах, армреслінг, Пауерліфтингу, бодібілдингу, фітнесу, гімнастики, бігу, плаванні, Лижах, Ігрових видах спорту, Йоги, Пелатесе і багатьох інших видах. Складно знайти більш універсальний, потрібний і ефективний інструмент.

Гумові петлі використовують в процесі:

– розігріву, розтяжки, розминки;

– відпрацювання техніки;

– розвитку швидкісно-силових якостей;

– підтримання фізичних кондицій поза спортзалом;

– реабілітації, відновлення і профілактики.

Унікальність полягає в тому, що кут, траєкторія і діапазон рухів у вправах з гумою безмежні, на відміну від вправ з вільними вагами і на блокових тренажерах, де діапазон рухів обмежений. Це одна з причин, чому вправи з гумою так популярні серед професійних спортсменів у всьому світі.

Тренування з гумою забезпечують оптимальну опрацювання м’язів при мінімальному навантаженні на суглоби і сполучні тканини. Плавність зростання опору робить гуму незамінною при реабілітації травм і тренуваннях в профілактичних цілях.

Ні в якому разі, не сприймайте дану інформацію, як заклик замінити роботу з залізом тренуваннями з гумою. Гума не зможе замінити залізо! Це факт. Але, гума може допомогти домогтися більш високих результатів, зробити тренувальний процес різноманітним, творчим і менш травмаопасним. Ефективність використання гуми доведена, як професійними спортсменами, так і відомими тренерами.

Переваги від тренувань з гумовими петлями

1) Тренуватися можна коли завгодно і де завгодно. Гума легка і поміщається в будь-яку спортивну сумку. Петлі дозволяють провести як розминку, так і тренування гранично важку по навантаженню, нічим не поступається роботі з вагами;

2) тренування з гумою менш травмоопасна. Професійні гумові петлі можуть досягати опору в 78 кг, але поступове і м’яке натяг дає можливість припинити вправу в будь-який момент, не побоюючись отримати травму. Таким чином, опір має більш точну настройку, тим самим оберігаючи зв’язки і суглоби від перевантаження;

3) У багатьох вправах з залізом (наприклад, підйоми штанги або гантелей на біцепс), найбільший опір випадає на початкову фазу руху, сильно зменшуючись по його закінченню. Гума ж створює напругу по всій амплітуді руху, тим самим, збільшуючи фазу навантаження. При цьому навантаження на м’язи йде по наростаючій і максимального значення досягає в кінці скорочення м’язи, що важливіше для генерації м’язової сили. Не варто забувати, що гуму можна використовувати і при роботі з залізом як додаткового навантаження;

4) Застосування петель вкрай ефективно для розвитку потужності – програма максимального зусилля за гранично короткий час. Комбінуючи вправи з залізом і гумою або доповнюючи один одного, як навантаження, можна істотно додати в потужності, активізувавши швидкі м’язові волокна;

5) Використання петель, інтенсивно підключає до роботи м’язи стабілізатори, роблячи будь-яку вправу більш ефективним.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *