Кундаліні йога

Кундаліні йога

18
ГРУДНЯ 2017
Кундаліні-йога стала популярною в середині 60-х років минулого століття. Її творець, знаменитий учитель Йоги бхаджанів, охарактеризував вигаданий ним напрямок, як «йогу усвідомленості». Насправді, в цій практиці використовуються звичайні техніки: асани (пози), пранаями (дихальні вправи), читання мантр і медитація. Відмінність полягає в спрямованості цих практик, оскільки кундаліні-йога має дещо інші цілі, ніж традиційні напрямки цього вчення.
Коли ви знаходите внутрішній спокій, ви стаєте людиною, яка здатна жити в злагоді з іншими.
Мілдред Лізетт Норман

Навіщо потрібна кундаліні-йога?

Сам майстер стверджував, що вигаданий ним відгалуження не вимагає від практикуючого дотримання аскетичного способу життя, а також інших обмежень. Навпаки, кундаліні-йога – для тих, хто з її допомогою намагається знайти своє місце в житті і реалізувати свій потенціал в сучасному суспільстві. Цей напрямок підійде навіть для самих скептично налаштованих новачків, тому як практики кундаліні-йоги здатні надавати практично моментальний ефект.

“Я був шукачем і все ще залишаюся ним, але я перестав задавати питання книгам або зіркам. Я почав прислухатися до навчань моєї Душі.” – Румі
Кундаліні – енергія, місцем зосередження якої вважається підстава хребта людини. У перекладі з санскриту «кундаліні» означає «згорнутий у формі змії», тому практику вивільнення енергії називають «пробудженням змії».
Цікаво, що на підтвердження дієвості кундаліні-йоги також виступає і наука. Вчені встановили, що в основі хребта існує м’яз (лат. Pubococcygeus), яка безпосередньо пов’язана з головним мозком. Напруги і скорочення цього м’яза активізують нейрони, що проходять уздовж усього хребта і до голови. Створюється враження, що по ним протікає життєва енергія.
Будь світлом для самого себе. Тримайся своєї внутрішньої правди, як єдиної істини.
Будда

Особливості кундаліні-йоги

Заняття традиційно починаються і закінчуються читанням мантр. У цьому криється одна з особливостей навчання від більш класичної “Хатхі”, де мантри виконують другорядну роль і часто не практикуються зовсім. Також, велике значення мають мудрі і бандхи – замки і знаки, що їх руками.

Крім цього, в вченні кундаліні є унікальна практика, яка рідко зустрічається в інших напрямках йоги. Мова йде про Садхану – комплексі вправ, які завершуються медитацією. Ця техніка застосовується в певний час, а саме перед світанком, коли канали енергії в тілі людини вільні від забруднень. У цей період можна відчути перебіг енергії кундаліні найбільш яскраво.

Користь кундаліні-йоги

Ті, хто часто вдаються до технікам цієї практики, можуть відчути сильний омолоджуючий і оздоровлюючий ефект. Регулярна практика вправ, що впливають на кундаліні, наповнює учня енергією, надає йому відчуття бадьорості, а також значно підвищує настрій. Незважаючи на те що творець цього напрямку спочатку ставив за мету духовне вдосконалення своїх підопічних, сьогодні кундаліні-йогу успішно використовують для досягнення успіху в бізнесі, роботі та особистому житті.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *